LOKALIZACJA - ŁEBA

TYLKO GODZINA DROGI OD TRÓJMIASTA
Zjedź niżej
Piękne jeziora
Jezioro Łebsko i Sarbsko

Jezioro Łebsko trzecie co do wielkości jezioro w Polsce i stanowi kluczowy obszar Słowińskiego Parku Narodowego. Uznane rezerwatem przyrody UNESCO „Człowiek biosfera” oraz włączone do programu Natura 2000 jako obszar specjalnej ochrony ptaków o nazwie Przybrzeże Słowińskie.

Jezioro Sarbsko położone na Wybrzeżu Słowińskim ze wschodniej części otulony Słowińskim Parkiem Narodowym, leży 1 km od Morza Bałtyckiego. Dla aktywnych jezioro można przejechać dookoła rowerem oraz uprawiać sporty wodne; windsurfing kitesurfing i kajaki.

Piękne jeziora
Leśne szlaki
Słowiński Park Narodowy

Bliskie sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego uznanego przez UNESCO za Rezerwat Przyrody oraz bliskość Rezerwatu Przyrody Mierzei Sarbskiej z unikalną florą o wyjątkowych wartościach przyrodniczych to idealne warunki do uprawiania sportów o każdej porze roku - jazda konna, rowery, biegówki, nordic walking, spacery czy jogging.

Leśne szlaki
Polskie morze
Morze bałtyckie - Port Jachtowy

Morze śródlądowe w północnej Europie połączone z Morzem Północnym, charakteryzujące się szerokimi i piaszczystymi plażami co jest charakterystyczne dla Łeby, której plaże znalazły się w rankingu dziennika The Guardian - 20 najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem.

Łeba otoczona z trzech stron wodą: morze i jeziora to - baza dla podróżujących wodą - Port Jachtowy, to leczniczy mikroklimat z dużą zawartością soli i jodu w powietrzu. Raj dla żeglarzy, wędkarzy, rybaków i miłośników bursztynu.

Polskie morze
Ruchome wydmy
Wydmy Ruchome Łeba

Wydmy Ruchome położone w samym sercu Słowińskiego Parku Narodowego , największe w Europie, nazwane Polską Saharą. Najwyższe wzniesienie - Góra Łącka osiąga nawet 40 mnpm., z której roztacza się niesamowity widok na Mierzeję pomiędzy Morzem Bałtyckim i Jeziorem Łebsko.

Krajobraz wydm jest wyjątkowy na skalę światową i podlega ścisłej ochronie, z uwagi na bogactwo gatunków roślin w tym zagrożonych i chronionych oraz ptactwa.

Ruchome wydmy

Oraz wiele, wiele innych ciekawych miejsc

Sprawdź je wszystkie

Zapytaj o dostępność

CZYM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ

Marzysz o własnym domu nad morzem? Cudownie! Sprzedaż właśnie ruszyła, dlatego skontaktuj się z nam aby poznać aktualną dostępność naszej oferty.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.